festiwal tony
Już od 30 do 31 lipca 2021 Rzeszów po raz drugi zapulsuje w rytmie TONÓW. Festiwal Tony to muzyczny festiwal, którego pierwsza edycja demo vol 1. odbyła się w budynku Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. TONY to dwudniowe święto muzyki, którego organizatorem jest Estrada Rzeszowska Na scenie stają artyści, którzy poruszają się poza utartymi muzycznymi szlakami, a w swojej twórczości eksperymentują z różnymi gatunkami, m.in. indie i art pop, r&b, elektronika, industrial, synth pop. TONY to oryginalni twórcy, kameralna atmosfera, komfort słuchania.
Festiwal Tony/Na Rze:Tony zagrali…

Na Rze:Tony zagrali…

24 kwietnia 2021: Undefy

Undefy to niezależny krakowski projekt muzyczny łączący elementy elektroniki, rocka progresywnego i muzyki alternatywnej. Powstał z inicjatywy pochodzącego z Podkarpacia Rafała Biernackiego, wokalisty DispersE. Głównymi zagadnieniami poruszanymi w utworach Undefy są samoświadomość, miłość, istnienie i przemijanie. W grudniu 2019 roku grupa wydała swój pierwszy singiel pod tytułem „Quantum Gravity”. Kilka miesięcy później został nagrany teledysk do drugiego singla “Escape”. W połowie listopada 2020 roku ukazał się debiutancki album „Light in Between”. W skład grupy wchodzą: Rafał Biernacki – wokalista, autor muzyki i tekstów, gitarzysta Bartosz Wilk, basista Dominik Nieradka oraz producent Paweł Gorczyca.

26 marca 2021: NAWIE

NAWIE to duet producencki stworzony przez Brunona Lubasa i Mateusza Musiała, związany z wydawnictwem RDNTSVRF. Przy pomocy hardware’owych samplerów, syntezatorów, efektów i gitar tworzą muzykę elektroniczną z pogranicza dub, IDM, ambient i drone.

19 lutego 2021: Mrzonki

Mrzonki to grupa muzyczna powstała w 2017 roku w Mielcu. Tworzy kompozycje autorskie – na pograniczu rocka alternatywnego i zimnej fali, w oparciu o surrealistyczne teksty i oryginalne, okraszone saksofonem, brzmienie. Mrzonki to mocne i alegroryczne słowa, charakterystyczna melodia i niepowtarzalny klimat. Zespół bardzo szybko zdołał wytworzyć swój niecodzienny i trudny do podrobienia styl.

22 stycznia 2021: Żaneta Łabudzka

Żaneta Łabudzka w Estrada Studio zagrała koncert wersji akustycznej, przy akompaniamencie Krzysztofa Mroziaka. Zaprezentowała utwory z płyty „Sama z Tobą”. Uczestnicy koncertu usłyszeli też „Dom” – ostatni singiel Łabudzkiej.

18 grudnia 2020: Sublunar

SubLunar to podkarpacki zespół stworzony przez pięciu muzycznych zapaleńców w różnym wieku i rozmiarze. Każdy wniósł do grupy część swoich artystycznych fascynacji, a wykonywaną przez SubLunar muzykę można określić mianem klimatycznego prog rocka z krótkimi wycieczkami w cięższe rejony stylistyczne.

27 listopada 2020: Pusta Przestrzeń

Pusta Przestrzeń inspiruje się indie rock, punk rock, post-punk, shoegaze, a także całą gamą polskich artystów z różnych dekad i ram gatunkowych. Przenosząc te muzyczne fascynacje na własne utwory tworzą zróżnicowane, autorskie kompozycje: raz energiczne i żywiołowe, innym razem klimatyczne i nastrojowe.